Díky, že můžem! Už popáté na Národní

Poprvé jsme Korzo Národní uspořádali v roce 2014 k 25. výročí sametové revoluce. Mělo se jednat o jednorázovou akci, která by důstojně oslavila čtvrt století ve svobodné zemi. Nakonec jsme se ale rozhodli zaplnit Národní třídu uměním a tento významný svátek víc přiblížit lidem i další rok. Z Korza Národní se tak s postupem let stává tradice. A tak letos už popáté řekneme svoje „Díky, že můžem!“.

Znovu zaplníme místo, kde se odehrály listopadové události let ’39 a ’89, pouliční slavností a připomeneme hrdiny, kteří se nebáli postavit totalitním režimům. Chceme jim tak zdát hold za činy, kterými nám před 29 lety získali svobodu.

Rušná Národní třída ožije na celý den uměním. Už nyní zveme umělce, a tak se můžete těšit na divadlo, slam poetry nebo hudební interprety rozličných žánrů. Opět také budete mít možnost navštívit obývák Václava Havla nebo stánky neziskových organizací, pro které jsme letos navíc připravili speciální výzvu.

Chybět nebude ani vzdělávací program a po celé ulici budou k dostání Listopadoviny. Na Národní také jako každý rok přibudou místa ke kreativnímu vyjádření vašich názorů nebo umístění vzkazů.

Přijďte si užít festival a zároveň důstojně oslavit 17. listopad. Pokud se chcete o Korzu dozvědět víc, nezapomeňte sledovat naše facebookové stránky. A jestli vám nestačí na akci přijít jen jako návštěvník a máte zájem nás, třeba i finančně, podpořit v realizaci projektu, neváhejte nás kontaktovat.