Co vás na Národní třídě čeká?

Program

Hudba

Hudba

Na pódiích, v klubu, na ulici. Na místech, kde byste ji nečekali. Díky spolupráci s klubem Rock Café připravujeme hudbu všech žánrů a pro všechny generace. Na několika pódiích zahrají jména napříč žánry od Davida Kollera či Tata Bojs v akustickém provedení, přes Prago Union až po Zrní nebo Spirituál kvintet. Speciální místo v programu bude mít státní hymna v podání operní pěvkyně Dagmar Peckové, večer pak zazní i hymna sametové revoluce Modlitba pro Martu v podání Anety Langerové.

Neziskový sektor

Neziskový sektor

Rozvoj občanské společnosti považujeme za jeden z největších přínosů polistopadového vývoje v České republice. Dává nám možnost podílet se na veřejném životě, bojovat za práva menšin, vytvářet věci kolem sebe nebo jen pomáhat tam, kam stát nedosáhne. Na Národní proto dáváme prostor nejrůznějším neziskovým organizacím. Mezi jinými na příklad Amnesty International, Člověka v tísni, INEX-SDA, Demagog.cz, Post Bellum, Transparency International, Otevřeno nebo Rekonstrukce státu.

Vzdělávací program

Vzdělávací program

Kdo nezná svoji minulost, je odsouzen k tomu ji opakovat. Proto připravujeme každý rok přímo na Národní třídě spolu s Ústavem pro studium totalitních režimů a společností Post Bellum hned několik vzdělávacích aktivit hlavně pro ty, kteří revoluci ani totalitu nezažili. Těšit se můžete na dobové filmové záběry, fotografie i poutavý výklad zkušených lektorů. Lecčím možná překvapíme i pamětníky.

Obývák Václava Havla

Obývák Václava Havla

Čteme na náměstí Václava Havla nejen z jeho knih. K veřejnému čtení se uplynulých letech připojili třeba Zdeněk Svěrák nebo Jáchym Topol. Letos už svou účast přislíbili Václav Marhoul, Michael Kocáb, Tomáš Etzler nebo Dagmar Havlová. Program připravujeme ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla.

Výstavy

Výstavy

Historické zajímavosti, fakticky i s nadhledem, to přinášejí velkoformátové pouliční fotografické a výtvarné výstavy. Každoročně připravujeme velkoformátovou výstavu ve spolupráci s organizací Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů - letos navíc i v rozšířené realitě. Srovnání života české společnosti v období před a po revoluci nabídne výstava fotografů skupiny 400ASA. Nadsázku a humor přinese výstava Opráski sčeskí historje.

Program pro děti

Program pro děti

Vyražte s celou rodinou. Máme program pro školáky i pro nejmenší ratolesti. Tématická divadelní představení, autorská čtení, promítání i workshopy a soutěže. Pomůžeme vám vysvětlit dětem přímo na Národní, co se tu před 30 lety stalo a proč.

Pouliční program

Pouliční program

Na Korzu Národní si budete moct mimo jiné prohlédnout sochy od umělců Milana Caise nebo Michala Cimaly, nebo si zatančit v Národní tančírně. Dále vás čekají také performeři, akrobacie, tanečníci, chůdaři, básníci, skautský tábor nebo kameloti.

Afterparty

Afterparty

Program na Národní třídě skončí kolem osmé hodiny. Pokračujeme ale dál v legendárním klubu Rock Café. Protančit noc tu můžete na Ventolina, 1flfsoap, Tea Jay Iva a další DJs.

Slaví nejen Národní!

Slaví nejen Národní!

Slavit 30. výročí sametové revoluce bude celá Česká republika. Stačí si vybrat, kde budete vy. Kde si v Praze připomenout 30 let svobody?

... a spousta dalšího!