Jak vypadaly oslavy 30 let svobody?

Program

Hudba

Hudba

Na pódiích, v klubu, na ulici. Na místech, kde byste ji nečekali. Díky spolupráci s klubem Rock Café připravujeme každý rok hudbu všech žánrů a pro všechny generace. Na několika pódiích tak zahrála jména napříč žánry od Davida Kollera či Tata Bojs v akustickém provedení, přes Prago Union až po Spirituál kvintet.

Neziskový sektor

Neziskový sektor

Rozvoj občanské společnosti považujeme za jeden z největších přínosů polistopadového vývoje v České republice. Dává nám možnost podílet se na veřejném životě, bojovat za práva menšin, vytvářet věci kolem sebe nebo jen pomáhat tam, kam stát nedosáhne. Na Národní jsme proto dali prostor nejrůznějším neziskovým organizacím. Mezi jinými na příklad Amnesty International, Člověka v tísni, INEX-SDA, Demagog.cz, Post Bellum, Transparency International, Otevřeno nebo Rekonstrukce státu.

Vzdělávací program

Vzdělávací program

Kdo nezná svoji minulost, je odsouzen k tomu ji opakovat. Proto připravujeme každý rok přímo na Národní třídě spolu s Ústavem pro studium totalitních režimů a společností Post Bellum hned několik vzdělávacích aktivit hlavně pro ty, kteří revoluci ani totalitu nezažili. Dobové filmové záběry, fotografie i poutavý výklad zkušených lektorů lecčím možná překvapily i pamětníky.

Obývák Václava Havla

Obývák Václava Havla

Čteme na náměstí Václava Havla nejen z jeho knih. K veřejnému čtení se připojili Václav Marhoul, Michael Kocáb, Tomáš Etzler nebo Dagmar Havlová. Na přípravě programu se tradičně podílela Knihovna Václava Havla.

Výstavy

Výstavy

Historické zajímavosti, fakticky i s nadhledem. Každoročně připravujeme velkoformátovou výstavu ve spolupráci s organizací Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů - letos navíc i v rozšířené realitě. Srovnání života české společnosti v období před a po revoluci nabídla výstava fotografů skupiny 400ASA. Nadsázku a humor zase výstava Opráski sčeskí historje.

Program pro děti

Program pro děti

Na Národní s celou rodinou. Každoročně chystáme program pro školáky i pro nejmenší ratolesti. Tématická divadelní představení, autorská čtení, promítání i workshopy a soutěže.

Pouliční program

Pouliční program

Na ulici jste si mohli mimo jiné prohlédnout sochu od umělce Michala Cimaly, nebo si zatančit v Národní tančírně. Pobavit se s performery, akrobaty, tanečníky, chůdaři, básníky, skauty nebo kameloti.

Paměť národa: 1989

Paměť národa: 1989

Projekce a světelná instalace na Národní třídě

Během odpoledne a večera 17. listopadu představila Paměť národa strhující světelnou instalaci a projekci na domech Národní třídy. Světlo, zvuk, atmosféra, ale hlavně příběhy spojené s výročím sametové revoluce. Celá světelná instalace byla dlouhá 440 metrů. Projekci uvedla Paměť národa ve spolupráci s 3dsense a spolkem Díky, že můžem.

Afterparty

Afterparty

Program na Národní třídě končí kolem osmé hodiny, tradičně se ale pokračuje dál v legendárním klubu Rock Café. Protančit noc jste letos mohli na Ventolina, 1flfsoap, Tea Jay Iva a další DJs.