Přijďte a oslavte s námi svobodu!

Program Korza Národní 2019

Pravda stage

12:30 - 13:15

Ladislav Heryán

rock / acoustic

Pravda stage
14:15 - 15:00

Spirituál Kvintet

spirituál / folk

Pravda stage
15:45 - 16:30

Blue Orchestra

swingový bigband

Pravda stage
17:15 - 18:00

Zrní

alternative rock / folk-rock

Pravda stage
19:00 - 20:00

David Koller

rock / pop

Pravda stage

Láska stage

11:45 - 12:30

The Valentines

indie-rock / alternative

Láska stage
13:30 - 14:15

Acute Dose

alternative pop / indie

Láska stage
15:00 - 15:45

Prago Union s kapelou

live hip hop / alternative

Láska stage
16:30 - 17:00

Antonín Dlapa & Jen Hovorka

hip hop / jazz / electronica

Láska stage
18:00 - 18:45

Jiří Stivín Trio

jazz / free jazz

Láska stage

Obývák Václava Havla

11:50 - 18:30

Čti Havla

Přijďte si Havla přečíst nebo si ho poslechnout z úst vybraných osobností.

Obývák Václava Havla
12:30

Eva Josefíková

Obývák Václava Havla
13:30

Bára Hrzánová

Obývák Václava Havla
14:00

Dana Němcová

Obývák Václava Havla
14:30

Michael Žantovský & Karel Schwarzenberg

Obývák Václava Havla
15:00

Dagmar Havlová

Obývák Václava Havla
15:30

Michael Kocáb

Obývák Václava Havla
16:00

Tomáš Etzler

Obývák Václava Havla
16:30

Václav Marhoul

Obývák Václava Havla
17:30

Dan Přibáň

Obývák Václava Havla
18:00

Lenka Klicperová & Markéta Kutilová

Obývák Václava Havla
18:30 - 20:00

Promítání fotografií, posezení u knih a gramofonu

Obývák Václava Havla
20:00 - 21:15

Přímý přenos: Ceny Paměti národa

Post Bellum

Obývák Václava Havla

Slavnostní akty

13:15

Státní hymna České republiky: Dagmar Pecková

Vystoupení na balkónu Paláce Metro, Národní 25.

Slavnostní akty
17:00

Paměť národa: 1989

Velkoformátové projekce v ulici.

Slavnostní akty
18:45

Paměť národa: 1989

Velkoformátové projekce v ulici.

Slavnostní akty
18:50

Modlitba pro Martu: Aneta Langerová

Vystoupení na balkónu Paláce Metro, Národní 25.

Slavnostní akty
20:00

Paměť národa: 1989

Velkoformátové projekce v ulici.

Slavnostní akty

Na Perštýně stage

11:45 - 12:30

Tomáš J. Holý

acoustic / alternative

Na Perštýně stage
13:30 - 14:15

Carlos Manouche

gypsy jazz / gypsy swing

Na Perštýně stage
15:00 - 15:45

Justin Lavash

blues-rock / acoustic

Na Perštýně stage
16:30 - 17:00

Tata Bojs elektro–akusticky

alternative pop

Na Perštýně stage
18:00 - 18:45

Twisted Rod

rockabilly-rock'n'roll

Na Perštýně stage

Pod DRNem stage

12:30 - 13:15

Úšklebek nespokojenosti

jazz

Pod DRNem stage
14:15 - 15:00

Metastavy

jazz-soul / groove

Pod DRNem stage
17:15 - 18:00

Branko’s Bridge

garage-psychedelic

Pod DRNem stage

S rodinou - Provozní budova ND

12:00 - 14:00

Pojď si s námi zahrát!

Vyzkoušej si hudební nástroje.

S rodinou - Provozní budova ND
12:00 - 14:00

Pojď si s námi hrát!

Dětské hry našich (pra)rodičů

S rodinou - Provozní budova ND
14:00 - 14:30

Drama Label – Pan Josef

Pohádka

S rodinou - Provozní budova ND
14:45 - 15:15

Petr Sís: Zeď – Jak jsem vyrůstal za železnou oponou

Autorské čtení

S rodinou - Provozní budova ND
15:30 - 16:15

Hana Strejčková a kol. – LetoKufr

Pohádka

S rodinou - Provozní budova ND
16:15 - 16:45

Příběhy bezpráví: Normalizační loutka / hrdina vstoupí do Pionýra

Dětský film

S rodinou - Provozní budova ND
16:45 - 17:30

Příběhy bezpráví: Normalizační loutka / hrdina vstoupí do SSM

Dětský film

S rodinou - Provozní budova ND
17:30 - 18:30

TisíciHRAn – Fialky a mejdlíčka aneb Dětství pod rudou hvězdou

Dokumentární divadlo o dětství v 50. letech

S rodinou - Provozní budova ND

Stand-up tramvaj

12:30 - 13:15

Just! Impro

Stand-up tramvaj
13:45 - 14:30

Slam Poetry

Stand-up tramvaj
14:45 - 15:30

Na Stojáka!

Ester Kočičková, Petr Vydra a další

Stand-up tramvaj
16:15 - 17:00

11:55 – Rádio 23:55

Pirátské vysílání souboru 11:55 přímo z centra oslav. Revoluční rozhlasový zážitek!

Stand-up tramvaj
17:30 - 18:15

Underground Comedy

Stand-up tramvaj

Neziskový sektor

12:00 - 18:00

Občanský a neziskový sektor – piazzeta Národního divadla

Člověk v tísni, Forum 2000, Amnesty International, Evropa v datech, Evropské hodnoty, Post Bellum, ÚSTR, Hlídací pes, Demagog.cz a další

Neziskový sektor
14:00 - 14:30

Člověk v tísni – Informace chrání: role nových médií během protestů v Moskvě

Host: Grigory Okhotin

Neziskový sektor
14:45 - 15:15

Institute H21 – Jak najít společnou řeč ve 21. století

Host: Karel Janeček

Neziskový sektor
15:15 - 15:45

Hlídací pes – křest knihy Čeští novináři po roce 1989. Od svobody k oligarchům

Hosté: Marek Wollner, Nora Fridrichová, Jan Urban

Neziskový sektor
16:00 - 16:30

Asociace pro mezinárodní otázky – Ústava jako naše národní identita

Host: Lukáš Lev Červinka (analytik AMO)

Neziskový sektor

Debaty - Nová scéna ND

12:15 - 13:15

Společně pro klima: Občanská angažovanost v ochraně životního prostředí dnes a před rokem 1989

Hosté z FSV UK, Fridays For Future, Greenpeace, Extinction Rebellion

Debaty - Nová scéna ND
13:45 - 14:30

UPM, BiggBoss & Fotograf Festival uvádí: Obrazy konců dějin / Česká vizuální kultura 1985-1995

Uvádí autor koncepce Pavel Vančát. Host: fotograf Karel Cudlín.

Debaty - Nová scéna ND
14:45 - 15:45

Full Moon: Vraťte nám nepřítele? / diskuze o angažovaném písničkářství

Hosté: Tomáš Klus, Katarzia, Milan Banán Trachta, Antonín Kocábek, Margo. Moderují Karel Veselý a Michal Pařízek.

Debaty - Nová scéna ND
17:15 - 18:30

Nová krev: Tři smrti Martina Šmída

Scénické čtení Národního divadla

Debaty - Nová scéna ND

Historické debaty - Divadlo Rock Café

12:00 - 13:15

17. listopad 1939 / 1989 – Podoby připomínání výročí

hosté: Hana Marvanová (členka správní rady Muzea paměti XX. století), Petr Koura (ředitel Collegia Bohemicum). Moderuje Petr Blažek.

Historické debaty - Divadlo Rock Café
13:30 - 15:00

17. listopad 1939 / 1989 – Výsledky bádání a vyšetřování

Hosté: Pavel Žáček (studentský vůdce, historik), Peter Rendek (ředitel Evropské platformy paměti a svědomí). Moderuje Petr Blažek.

Historické debaty - Divadlo Rock Café

Vzdělávací tramvaj ÚSTR

12:45 - 13:15

Listopad 1989 v historické laboratoři

Vzdělávací tramvaj ÚSTR
12:45 - 19:30

Výukový program o listopadových událostech let ’39 a ’89 / lektoři z ÚSTR

Vzdělávací tramvaj ÚSTR
14:15 - 14:45

Socialism Realised: The Velvet Revolution for foreigners

In English

Vzdělávací tramvaj ÚSTR
15:00 - 15:30

Listopad 1989 v historické laboratoři

Vzdělávací tramvaj ÚSTR
16:30 - 17:00

Prezentace portálu SocialismRealised.eu

Česky

Vzdělávací tramvaj ÚSTR
17:15 - 17:45

Listopad 1989 v historické laboratoři

Vzdělávací tramvaj ÚSTR
19:00 - 19:30

Listopad 1989 v historické laboratoři

Vzdělávací tramvaj ÚSTR

Pouliční program

11:00 - 20:00

Pouliční program

Sochy v ulici, Národní tančírna, performeři (Bratři v Tricku), akrobacie (Holektiv), chůdaři, básníci a spousta dalšího.

Pouliční program

Výstavy v ulici

11:00 - 20:00

Rok zázraků: střední Evropa v roce 1989

Revoluční dění v Československu, Německu, Polsku, Maďarsku a Rakousku / ve spolupráci s Českými centry

Výstavy v ulici
11:00 - 20:00

Opráski ze socíku

Komiksy z cyklu Opráski sčeskí historje

Výstavy v ulici
11:00 - 20:00

Fotokomora 400 ASA: Před a po

Fotografie proměny české společnosti: Tomki Němec, Karel Cudlín, Antonín Kratochvíl a Jan Mihaliček ze skupiny 400 ASA

Výstavy v ulici
11:00 - 20:00

Střípky revoluce

Příběhy listopadu 1989 s rozšířenou realitou v mobilní aplikaci Festivalu svobody / ve spolupráci s Post Bellum

Výstavy v ulici

Další akce na Národní

10:30 - 12:00

Sametový brunch

Před DRNem

Další akce na Národní
11:00 - 22:00

Příběhy bezpráví

Promítání filmů na Jungmannově náměstí

Další akce na Národní
12:00 - 20:00

Doprovodný program Národního divadla

Sametové arkády – tematické arkádové hry na Nové scéně. Boj o klíčky – výstava o listopadových dnech v Národním divadle (piazzeta).

Další akce na Národní
15:45 - 16:15

Sametové posvícení

Alegorický průvod masek

Další akce na Národní
17:00 - 18:00

Mše se sborem

Kostel sv. Voršily

Další akce na Národní

Rock Café

20:30

Afterparty v Rock Café

Ventolin, 1flfsoap, Tea Jay Ivo, DJs

Rock Café

Klub FAMU

19:30 - 22:00

Sametový pubkvíz

Soutěžní pubkvíz na téma nejen Sametové revoluce

Klub FAMU
22:30

FAMU Afterparty by BiggBoss

Aid Kid, Karaoke Tundra, DJ NVGTR

Klub FAMU