Koho jste mohli potkat v Obýváku?

Eva Eva

Eva

Josefíková

Herečka

Eva Josefíková je česká filmová a divadelní herečka, kterou si můžete pamatovatjako princeznu z televizních pohádek, z filmu Vejška nebo seriálu Kosmo, ale také z Národního divadla, kde hrála Barunku v adaptaci díla Boženy Němcové Babička.

Karel Karel

Karel

Kovář

Youtuber a moderátor

Karel Kovář, známý zejména pod svou přezdívkou Kovy, Kromě svých aktivit na Youtube působí třeba také jako moderátor. Potkat jste ho mohli například v interaktivní talk show s názvem V centru na Televizi Seznam. V roce 2019 navíc navázal spolupráci s Člověkem v tísni a připravil pětidílnou sérii o mediální gramotnosti Kovyho mediální ring.

Bára Bára

Bára

Hrzánová

Herečka

Bára Hrzánová je česká herečka a zpěvačka. Už třikrát byla nominovaná na cenu Českého lva  za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. A to ve filmech Díky za každé nové ráno z roku 1994, Spiklenci slasti z roku 1996 a Modrý tygr z roku 2012. Za inscenaci Hrdý Budžes, který vypráví příběh o dětství v době komunismu, obdržela v roce 2003 cenu Thálie.

Michael Žantovský  Michael Žantovský

Michael Žantovský

Karel Schwarzenberg

Michael Žantovský patřil k zakládajícím členům Občanského fóra a fungoval také jako jeho tiskový mluvčí. V roce 1990 se pak stal tiskovým mluvčím a poradcem prezidenta České republiky Václava Havla a od roku 1992 do roku 1997 působil jako velvyslanec České republiky v USA.

Karel Schwarzenberg se už od mládí snažil o návrat demokracie do Československa. Po roce 1968 podporoval československý disent. V roce 1984 byl zvolen předsedou Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva. Po pádu komunismu, v roce 1990, byl jmenován kancléřem prezidenta Václava Havla.

Dagmar Dagmar

Dagmar

Havlová

Herečka a bývalá první dáma

Dagmar Havlová je česká herečka, která se v roce 1997  stala manželkou českého prezidenta Václava Havla a první dámou České republiky. Ve stejném roce založila nadaci Vize 97, ze které vznikla Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.  Nadace působí ve čtyřech oblastech – sociální, zdravotnické, vzdělávací a kulturní.

Michael  Michael

Michael

Kocáb

hudební skladatel, občanský aktivista

Michael Kocáb založil v roce ’89 společně s Michalem Horáčkem iniciativu Most, která měla zprostředkovávat komunikaci mezi vládnoucími a disidentskými strukturami. Na podzim stejného roku se tato iniciativa podílela na zprostředkování všech rozhovorů mezi zástupci opozice a předsedou komunistické vlády Ladislavem Adamcem. Po 17. listopadu 1989 byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra a členem krizového štábu koordinačního centra OF. V následujících letech byl pak aktivní v politice a plnil funkci jednoho z poradců Václava Havla.

Tomáš Tomáš

Tomáš

Etzler

Novinář

Tomáš Etzler je novinář, který v letech 2006 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně. Jako první český novinář získal Cenu Emmy.

Václav Václav

Václav

Marhoul

Režisér

Václav Marhoul je český režisér, scénárista a organizátor kulturních akcí. V letošním roce uvedl svůj snímek Nabarvené ptáče natočený na motivy knihy amerického spisovatele polského původu Jerzyho Kosińského.

Dan  Dan

Dan

Přibáň

Cestovatl

Dan Přibáň je novinář, režisér a cestovatel, známý svými kuriózními expedicemi po světě ve žlutých trabantech.

Lenka Klicperová  Lenka Klicperová

Lenka Klicperová

Markéta Kutilová

Fotografka a novinářka. které spolupracují už deset let, popsaly a nafotily mnoho válečných konfliktů a neustále se vracejí na Blízký východ. Během sedmi cest do Sýrie a Iráku posbíraly mnoho příběhů, které vydaly v knize nazvané Ve válce.