Přípravy Korza 2017 jsou již v plném proudu!

Léto už se pomalu chýlí ke konci, a nám se tak pomalu blíží listopad a s ním dost práce. I letos totiž chceme na Národní třídě říct “Díky, že můžem!”, a tak začínáme už počtvrté s přípravami Korza Národní.

Znovu zaplníme místo, kde se odehrály listopadové události let ’39 a ’89, pouliční slavností a připomeneme hrdiny, kteří se nebáli postavit totalitním režimům. Svoboda pro nás není samozřejmostí, a proto chceme znovu, bez politických hesel a otřepaných frází, vzdát hold všem, kteří se o ni před 28 lety zasadili.

Nabitý program zaplní celou Národní třídu. Oproti minulým ročníkům přiblížíme čtvrté Korzo více studentům. Stěžejním místem dění 17. listopadu ‘89 byl kromě Národní třídy také Albertov. Studenti proto letos oslaví 28 let svobody právě na těchto dvou místech. Na cestě z Albertova na Národní třídu si tak budete moct prohlédnout výstavu mapující krok za krokem události 17. listopadu spolu s výpověďmi účastníků sametové revoluce. A na obou místech budete mít mimo jiné také možnost přečíst si naše Listopadoviny.

V minulém roce vás zaujal vzdělávací program. Proto jsme se ho pro letošní ročník rozhodli rozšířit a spolu s Ústavem pro studium totalitních režimů už pracujeme na rozšíření výstavy a vymýšlíme také další vzdělávací bloky.

Rušná Národní třída ale opět ožije především uměním! Už teď zveme umělce, které stojí za to vidět i slyšet. Těšit se můžete na divadlo, slam poetry nebo na známé i méně známé hudební interprety. Opět také budete mít možnost navštívit obývák Václava Havla nebo stánky neziskových organizací. Chybět nebude ani místo na kreativní vyjádření vašich názorů nebo umístění vzkazů.

Přijďte si užít festival a zároveň důstojně oslavit 17. listopad. Pokud se chcete o Korzu dozvědět víc, nezapomeňte sledovat naše webové i facebookové stránky. A jestli vám nestačí na akci přijít jen jako návštěvník a máte zájem nás, třeba i finančně, podpořit v realizaci projektu, neváhejte nás kontaktovat.