Projekty Díky, že můžem!

Korzo Národní

Korzo Národní

17. listopadu

Máme za sebou už 5 ročníků největších oslav sametové revoluce. Vytvořili jsme tradici toho, jak i u nás umíme slavit státní svátek. Slavíme přímo na Národní třídě, kde to před 30 lety všechno začalo. Tak přijďte slavit s námi!

30 let svobody v umění

30 let svobody v umění

AVU a UMPRUM ukazují svůj pohled na svobodu

Umění pro svobodu! Z pražských reklamních ploch se stala galerie s plakáty studentů pražských uměleckých škol, kteří ve svých dílech ukázali, co pro ně znamená svoboda, a reflektovali situaci 30 let po sametové revoluci.

Thanks That We Can!

Thanks That We Can!

30 let svobody slaví celá Evropa

Neslavíme sami. Komunistické režimy se v roce 1989 začaly rozpadat v celém východním bloku. Společnou cestu k demokracii si významné evropská města připomínají prostým, ale důstojným gestem - nasvícením svých pamětihodností v národních barvách státu, který zrovna slaví. Připojte se k oslavám i se svým městem!

Dělat dobro!

Dělat dobro!

Neziskový sektor na Korzu Národní

Rozvoj občanské společnosti považujeme za jeden z největších přínosů polistopadového vývoje v České republice. Dává nám možnost podílet se na veřejném životě, nebo pomáhat tam, kam stát nedosáhne. Proto mají neziskové organizace na Korzu Národní své zvláštní místo. Jaké organizace se letos představí?

Průvod

Průvod

Vezmi s sebou květinu!

Sametovou revoluci odstartoval před 30 lety studentský průvod z Albertova, který nakonec neplánovaně došel až na Národní třídu. Letos si při oslavách 17. listopadu tuto událost připomeneme rekonstrukcí tohoto průvodu ve formě vzpomínkové procházky. Ta povede z Albertova na Rašínovo nábřeží až k Národnímu divadlu.

Chatbot

Chatbot

Sametový reportér do smartphonu

Před třiceti lety jsme získali svobodu. A i díky ní můžeme každý den držet v ruce smartphone a mít neomezený přístup k informacím. Jaká byla naše cesta ke svobodě? O tom si můžete chatovat s naším Sametovým reportérem, který vám přinese ty nejzajímavější informace z revolučního roku 1989.

Festival svobody

Festival svobody

na školách

Hodin dějepisu je občas málo, a tak nezbývá čas na výuku moderních dějin. Ty jsou ale možná často důležitější než baroko, nebo ne? Projekt Festival svobody na školách dává učitelům možnost objednat si do výuky zdarma tematické vzdělávací materiály a workshopy, které přibližují dění druhé poloviny 20. století. Studenti se navíc mohou připojit k oslavám 30. výročí sametové revoluce uspořádáním happeningu, vlastního festivalu nebo účastí v literární a výtvarné soutěži.