Projdi si s námi cestu ke svobodným volbám, která začíná krátce po druhé světové válce. Dozvíš se třeba, jak se komunisté dostali k moci, nebo jak probíhaly první volby po pádu železné opony. Tak přímo za nosem!

Aspoň polovinu obyvatel Česka tvoří ženy, ale jejich zastoupení v politice tomu bohužel historicky neodpovídá. Projdi si s námi vývoj postavení žen v Československé politice od první republiky přes socialismus až po výsledky letošních voleb do Sněmovny. Stačí jedno kliknutí!

Asociace pro mezinárodní otázky

Projekt „Ženy v české zahraniční, evropské a bezpečnostní politice“ se snaží o to, aby ženy nechyběly u řešení důležitých témat naší zahraniční politiky.

👉🏻 Co pro ně znamená svoboda volby?

Extinction Rebellion

Mezinárodní hnutí, které využívá nenásilné prostředky občanské neposlušnosti s cílem upozorňovat na následky změn klimatu.

👉🏻 Co pro ně znamená svoboda volby?

Jsme fér

Iniciativa Jsme fér usiluje o úplné zrovnoprávnění LGBT lidí v Česku. I když jsme od revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Ve Jsme fér věří, že je čas to změnit.

👉🏻 Co pro ně znamená svoboda volby?

Rekonstrukce státu

Odborníci, kteří prosazují chytré zákony a usilují o zdravou demokracii se zabývají otázkami dobrého vládnutí a transparentnosti veřejné správy.

👉🏻 Co pro ně znamená svoboda volby?

Nadace Via

Nadace Via rozvíjí komunitní život a filantropii v Česku. Podporuje lidi, kteří společně pečují o své okolí a kteří darují druhým. Nabízí grantové programy pro aktivní děti i dospělé a provozuje platformu pro online dárcovství.

👉🏻 Co pro ně znamená svoboda volby?

Pochop.me

Spolek se snaží vytvořit prostor pro diskuzi o společensko-politických otázkách, vedoucí k porozumění mezi různými sociálními a názorovými skupinami.

👉🏻 Co pro ně znamená svoboda volby?