Audiokalendárium

Audiokalendárium

Netradiční podcast

Zaposlouchej se do Audiokalendária a dožeň tak během pár minut roky nedávné historie. Netradiční zábavně-naučný podcast představuje přes 30 významných výročí svobody.

Sametové

Sametové

pexeso

Sametové pexeso je hra obsahující 24 stejných dvojic, které měly vliv, či přímo ovlivňovaly dění počasu sametové revoluce. QR kódy na zadních stranách kartiček vám pak pomohou jednotlivé osobnosti poznat, či se o nich dozvědět víc. Tak hurá do toho!

Korzo Národní

Korzo Národní

2021

Jsme rádi, že jsme mohli 17. listopad oslavit zase společně s vámi. Národní třída se proměnila v otevřenou galerii plnou audiovizuálních instalací a výstav. Debatami, rozhovory i uměním se prolínalo letošní téma „Svoboda volby?“. Velká část programu byla také vysílaná online a pokud vám něco uteklo, mrkněte na záznamy.

Svoboda

Svoboda

volby?

Před třiceti dvěma lety jsme po pádu železné opony získali to, po čem mnozí na východ od ní toužili, nebo touží dodnes: možnost svobodné volby. Svoboda ale znamená také zodpovědnost za naše rozhodnutí a jejich dopady. Ale mají opravdu všichni svobodnou volbu? Proto jsme zvolili pro letošní ročník Korza Národní téma „Svoboda volby?“.

Tipy na výlety

Tipy na výlety

do minulosti

Podívejte se na tipy na výlety po Česku. Na takové menší výlety do minulosti. Ukážeme vám některá krásná místa naší země spojená s nedávnou historií.

Samet

Samet

na školách

Slavíme svobodu nejen 17. listopadu a nejen na Národní třídě. Připomínku těchto důležitých událostí se snažíme dostat hravou formou i do školních lavic. Jste student nebo učitel? Tak tohle je přesně pro vás!

Sametové

Sametové

čtení

Pohodlně se usaďte, máme tu několik tipů na kvalitní listopadovou literaturu!

Kalendárium

Kalendárium

naší historie

Na některé události by se nemělo zapomínat. Ať už jde o veselé či neveselé připomínky, je dobré mít je na paměti i v dnešní svobodné době.

S Jonášem

S Jonášem

na TikToku

S Jonášem Čumrikem alias Johny Machette jsme se ponořili do rozbouřených vod TikToku. Na našem novém profilu se můžete těšit na pořádnou nálož zajímavostí a revolučních fórků. Věci, které byly dřív (dost tvrdým) denním chlebem, se pokusíme představit s trochou nadsázky.

Přístup k informacím

Přístup k informacím

a jeho vývoj od socíku po současnost

Jak se vyvíjely informace a práce s nimi v průběhu posledních 80 let? Na představení jsme si vybrali super průvodce a lidi z oboru, projděte si s nimi jednotlivá témata.