Picture-7

Nejméně třicet měst Česka, Slovenska, Německa, Polska, Maďarska, Bulharska a Rumunska si připomíná nejen dny symbolizující pád komunismu ve své zemi, ale i jednotlivá data svých nejbližších i vzdálenějších sousedů.

V rámci společné oslavy vyzýváme k prostému a přesto nepřehlédnutelnému gestu – osvícení svých významných budov v den jednotlivých výročí do barev státu který zrovna oslavuje pád režimu, nebo důležité kroky které k němu vedly.

Rádi bychom tak deklarovali solidaritu mezi státy bývalého východního bloku, přátelství, spojenectví a zájem o dění v sousedních zemích.

DSC01432

Nejvýznamnější budovy Evropy celkem sedmkrát vymění svůj barevný háv a dají jasný signál milionům obyvatel těchto zemí, že jejich historie i budoucnost jsou stále středem mezinárodního zájmu.

Celá Evropa si tak připomene události roku 1989, které pomohly vydobýt svobodu Polsku (4. června), Litvě, Lotyšsku a Estonsku (23. srpna), Maďarsku (23. října), Německu (9. listopadu), Bulharsku (10. listopadu), Česku a Slovensku (17. listopadu) a Rumunsku (16. prosince). 

Jak se zapojit?

Pokud chce vaše město oslavit 30 let svobody se zbytkem Evropy a připomenout významná výročí roku 1989, neváhejte nás kontaktovat na e-mail lukas.reymar@dikyzemuzem.cz. Předáme vám potřebné informace o projektu a poradíme vám s produkčním řešením. Řekněte s námi “Díky, že můžem!”

Projekt vznikl z iniciativy spolku Díky, že můžem, který organizuje každoročně největší oslavy sametové revoluce v centru Prahy. Záštitu nad projektem převzal Primátor hlavního města Prahy a ministr zahraničí