Zjistěte o Korzu víc

Korzo Národní 2016 s podtituelm “Díky, že můžem”. Pod tímto názvem se skrývá velká pouliční slavnost konající se 17. listopadu v Praze na Národní třídě v místě, kde se odehrály listopadové události let ’39 a ’89, které bychom rádi oslavili. Pořádáme ojedinělou akci, která nabízí návštěvníkům prožít pozitivního atmosféru 17. listopadu, který je pro nás vedle vzpomínky hlavně nadčasovým symbolem neuvěřitelných možností, které dneska máme a o kterých se našim rodičům mohlo v našem věku akorát tak zdát.

Proč to děláme?

Celou akci připravujeme z potřeby poděkovat účastníkům revolučního dění, které nám otevřelo dveře ke svobodnému životu. Chceme také atraktivní cestou připomenout tyto události svým vrstevníkům a všem, kteří už na výsledky sametové revoluce pohlížejí jako na samozřejmost. Chceme zvednout ze židle všechny, pro které by byl jinak 17. listopad jen dalším volným dnem. Chceme tomuto dni po vzoru zahraničních National Days uspořádat důstojnou i hravou oslavu, jakou si zaslouží.

Jak to bude vypadat?

Proměníme jednu z nejrušnějších ulic v zemi na pěší zónu a korzo rozehrané do barev hudby, divadla a pouličních performancí. Nechceme jen stavět podia, ale naopak využít přirozeného potenciálu ulice samotné. Těšte se na slam poetry na kandelábrech, dechový orchestr, bubeníky i balkánskou dechovku, tancovačku s bigbandem i důstojné pietní akce, třeba formou svíčkového průvodu Národní třídou až k pamětní desce.
Těšíme se na to, že z Národní třídy uděláme galerii a připomeneme návštěvníkům konkrétní místa s konkrétními událostmi, které se na nich se odehrávaly. Na Národní třídu chodí 17. listopadu rodiny s dětmi a vypráví jim o událostech těchto dnů. Jsme rádi, že pro tyto chvíle můžeme postavit pouliční školu, ve které se v pravidelných intervalech bude odehrávat hodina dějepisu s tématem ,,17. listopad a sametová revoluce“. Další program bude na Národní třídě veselit návštěvníky od 13:00 do 22:00 a následně pokračovat afterparty v Rock Café.

Kdo nás podporuje?

Celá akce je apolitická a bez korporátních brandů. Financovaná je z veřejných rozpočtů a soukromých darů od těch, kteří sdílí myšlenku oslavy, za což jim velice děkujeme.
Na programu spolupracujeme s hudebním klubem Rock Café, který s námi kurátoruje program na hlavním podiu. Dále děkujeme za spolupráci Národnímu divadlu, Skautskému institutu, Knihovně Václava Havla a dalším.
Akci podpořili Magistrát hl. města Prahy, starosta Prahy 1, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo kultury a tisíce návštěvníků, kteří naší akci navštívili v letech 2014 a 2015 a dodávají nám tak sílu, energii a přesvědčení, že to, co děláme, má smysl.