Akademie
Díky, že můžem

Přidáš se k nám?
               

Přihlaš se do série pěti zážitkových kurzů Akademie Díky, že můžem! Zjisti, co tě v životě baví a naplňuje, čemu se chceš věnovat, co studovat a nech se inspirovat spoustou zajímavých workshopů, besed a lidí!

Ukážeme ti směr, kterým posuneš sebe i všechny kolem! Během pěti víkendů napříč rokem poznáš svoje přednosti, pochopíš principy svobody a demokracie, pronikneš do žhavých témat současnosti a vymyslíš projekt, kterým můžeš docílit potřebné změny. Poznáš skvělé lidi a na konci dostaneš oficiální certifikát, co se bude pěkně vyjímat v tvém CVčku, na přijímačkách nebo během pracovním pohovoru.

Kdo jsem?

20. – 22. 9. 2024

Objev své silné stránky

Chceš propojit svůj osobní rozvoj s pozitivní změnou ve společnosti? Poznej se a začni svůj potenciál využívat pro dobrou věc. Zjisti, co tě baví a čemu se chceš v budoucnu věnovat. Navíc poznáš desítky mladých lidí ze všech koutů Česka, kterým není jedno, co se kolem nich děje – ať už u nich doma, ve městě nebo v celé zemi. Společně projdete interaktivním programem a pojmenujete to, co byste chtěli ve svém okolí změnit. Potom vytyčíme, kudy a jak přesně do toho.

Kudy vede cesta?

11. – 12. 10. 2024

Uspořádej akci, jakou tvoje škola ještě neviděla

S hodnotami sametové revoluce se pojí jedna hlavní: svoboda. Žijeme v ní pětatřicet let, ale pečovat o ní musíme čím dál víc. Udělej sametový festival přímo na tvé škole a nauč se, jak pro něj nadchnout davy. Vymyslíš program, marketing a všechno kolem. Zjistíš, jak vypadá cesta od nápadu k realizaci, ale taky od roku 1989 až do současnosti. Se vším ti pomůžeme, zároveň dostaneš inspiraci z dalších škol v republice. Nakonec odjedeš s perfektním plánem a v listopadu uděláš akci roku!

Jak ovlivnit okolí?

10 - 11. 1. 2025

Rozvíjej občanskou společnost i ty

Demokracie nezávisí jen na volbách a politicích, ale taky na každém nás. Je to totiž systém, který umožňuje aktivně se podílet na veřejném dění a ovlivňovat okolí komukoli z nás. Vedle médií, „hlídacího psa demokracie”, stojí občanská společnost, která umožňuje zapojení každého. Protesty, petice či dobrovolnictví dávají možnost být slyšet a měnit věci kolem nás. Demokracie zkrátka nabízí platformu pro řešení tvých problémů a umožňuje hledat smysluplná řešení za přispění nás všech.

Proč mířit vysoko?

21. – 22. 3. 2025

Prozkoumej limity dnešní doby

Žijeme v super-rychlé době a všichni jsme spolu propojení víc než kdy dřív. Naučíme tě, jak využít ty nejmodernější vymoženosti k dobru věci. Zaměříme se na digitální technologie, mezinárodní sdílení know-how, data-based rozhodování nebo strategický management. Otevřeme ale i stinnou stránku života v moderní době: podpoříme tvůj wellbeing a prozkoumáme možnosti, jak si udržovat vnitřní pohodu i ve chvílích, kdy na nás ze všech stran míří samé hejty a svět se mění k nepoznání.

S kým změním svět?

16. – 17. 5. 2025

Najdi svůj dream-team

Všechno půjde mnohem líp, když vás na to bude víc. Proto je fajn kolem sebe tvořit sítě. Komunita je mnohem důležitější, než si můžeš myslet a vzájemná motivace je v krocích do neznáma klíčová. Nemusíš hned spouštět něco vlastního – třeba zjistíš, že se chceš zapojit do něčeho, co už existuje. Možná tvůj dream-team už někde jede na plné obrátky a ty do něj naskočíš jak do rozjetého vlaku! Proto tě seznámíme s úspěšnými lidmi, kteří ti na cestě z teorie do praxe mají co nabídnout.

Akademii otevíráme ve školním (akademickém) roce 2024/2025 jako program celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy. Děkujeme za spolupráci! Účastníci, kteří projdou celým kurzem od září do května, obdrží certifikát o absolvování.

Přidáš se k nám?

Přihlas se co nejdřív, kapacita je omezená!

Jak to začalo

Odebírejte náš newsletter

Chcete vědět o nových projektech nebo jak můžete pomoci? Přihlaste se k odběru novinek.